Mobil SEO Çalışmaları Satışları Patlatıyor

2017 yılı itibari ile mobil seo çalışmalarında hızlı bir artış görülüyor. E-ticaret siteleri aldığı feedbackler ile birlikte mobil seo çalışmalarını yaparak ilgili kelimelerde ilk sayfadan iyi dönüşler almaya devam ediyorlar. Şuan e-ticaret sektöründe görüyoruz ki mobil satışlar, masaüstü kullanıcıları geçerek %52.4’lük dilimi oluşturuyorlar.

Mobil SEO Nasıl Yapılıyor ?

Öncelik olarak Mobil SEO çalışmalarını gerçekleştirmeden önce sitenin alt yapısı düzenlenmeli, kodsal hatalar giderilmeli, sitedeki resimler ve içerikler doldurulmalıdır. Unutmayın ki SEO çalışmalarını yaparken hata dolu bir sayfaya çalışmak yapılacak en büyük hatalardan bir tanesidir.

Mobil sayfaları arama motorlarına uygun olan siteler her zaman aramalarda daha üstlerde yer alıyorlar. Bu da kullanıcıları o web sitelerine çekerek satışlarını arttırmaya yardımcı oluyor. Organik trafik sayesinde artan satışlar firmaları da memnun ettiği gibi, Mobil SEO uyumlu sayfalar düzenlendikten sonra bir kaç hafta içerisinde sağlıklı indeksler almaya başlıyor.

Öte yandan artık hayatımızın bir parçası olan AMP sayfalar da Mobil SEO açısından büyük ve önemli bir adım. Mutlaka çalışmalarınızın arasında AMP sayfalarını da ekleyerek site maplar ona göre düzenlenmesi gerekmektedir. 2016 yılında mobil reklamlar ile 122 milyon TL’lik satış gerçekleştirildi. 2017 yılında ise bu rakamın iki katına çıkması bekleniyor. Sektörel olarak değişen bu kavramlar, en çok e-ticaret sitelerinin işine yarıyor.

Resim

En Çok iOS Kullanıcıları Satın Alıyor

Önceden Android kullanıcıları mobil üzerinden daha fazla satış yaparken, şimdi iOS kullanıcıları Androidk ullanıcılarını ikiye katlamış durumda. Reklamlar ile birlikte MMA Türkiye’nin araştırmaları baz alındığında 2016 yılında 89.1 milyon TL’lik ‘premium’ satış gerçekleştirilmiş. Bu premium satışların %59.2’sini iOS kullanıcıları oluşturuyor. Yani aslında bu da bizlere ufak bir stratejik mesaj veriyor.

O yüzden e-ticaret siteniz varsa mutlaka SEO çalışmalarınızı ikiye ayırın. Artık organik trafik bir web sitesi için ‘hayati önem’ taşıyor. Organik trafiği olmayan bir web site günümüzde iflasın eşiğine kadar gelebiliyor. Eğer siz de e-ticaret sektöründe hem mobil hem de masaüstü kullanıcılara hitap etmek ve gelirlerinizi arttırmak isterseniz SEO çalışmalarınızı mutlaka ihmal etmeyin. SeoZof olarak yıllardır sektörde önemli firmalara hizmet verdik, vermeye de devam ediyoruz.

Bize herhangi konuda 7/24 danışabilir, SEO konusunda bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda SEO çalışmalarımız hakkında bilgi almak isterseniz iletişim bölümünden bizlere yazabilir veya telefon numaralarımızdan arayabilirsiniz.

Ek Resimler

Bu içerik 11.07.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 201 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

İlginizi Çekebilir