SEO Nedir?

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) kelimesinin kısaltması olan SEO, web sitenizin kalitesini artırarak organik olarak sitenizin trafik miktarını artırma işlemlerinin tümünü kapsamaktadır. Google, arama sonuçlarında alakalı ve gerçekten kullanıcı için en doğru sonuç olacağını düşündüğü sayfaları listeler. Bunu çoğunlukla diğer web sayfalarından gelen bağlantıların sayısını ve kalitesini analiz ederek yapar. Basit usulde web siteniz diğer web siteleri ile bağlantılı olduğu sürece Google’da yer alma potansiyeline sahiptir. Fakat tüm buna rağmen SEO, onlarca site içi ve site dışı kriterlerin yer aldığı ve sitenin bu kriterlerin ne kadarını karşıladığı ile sitenin sıralaması doğru orantılıdır.

img
img

SEO Neden Önemlidir?

Güçlü bir site mimarisi oluşturmak arama motorlarının sitenizi hızlı ve kolay bir şekilde dizine eklemesine yardımcı olur. Daha da önemlisi ziyaretçilere sitenizi kullanma konusunda iyi bir deneyim sunacak ve tekrar ziyaretleri teşvik edecektir. Google’ın mobil optimizasyon ve site hızı da dahil olmak üzere, kullanıcı deneyimne giderek daha fazla önem verdiği göz önünde bulundurulmalıdır.

SEO'nun Cirolara Etkisi

SEO ile online olarak popülerliğinizi artırabilir ve ziyaretçi sayınızı dolaylı olarak artış sağlayabilirsiniz. Günümüzde internet sitelerinin sürekli olarak artması ve rekabetin bu sektöre doğru kayması ile birlikte arama motorlarında üst sıralara gelmek zorunlu hale gelmiştir. Doğru bir SEO çalışması ile anahtar kelimelerinizde üst sıralara çıkabilir, marka bilinirliğini yükseltebilir ve hedef kitlenizi artırabilirsiniz.

Hizmet Sağlayıcılar 75%
E-Ticaret Siteleri 91%
Danışmanlık Veren Firmalar 74%
Tekil Ürün Satışı 97%

Seo Danışmanlığı Kapsamında Yapılacak İşlemler Nelerdir?

Icon
SEO Stratejisi Geliştirme
Seo yaptırmak istiyorsunuz ve bunun için de bir bütçeniz var. Fakat nerden ve nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz? Uzun vadeli olarak arama pazarlaması için hedeflediğiniz noktaya ulaşmanızı sağlayacak planların kapsamlı olarak yapılmasına yardımcı olmaktayız.
Icon
Anahtar Kelime Araştırma Ve Analizi
SEO’da en sıkıntılı ve en önemli noktaların başında gelen anahtar kelime araştırmasıdır. Bu analizin doğru yapılması ile birlikte, yüksek dönüşümlü ve rekabetçi anahtar kelimelerinize ek olarak, kullanıcı davranışlarına bakıp tam kapsamlı bir hedef kitle araştırması.
Icon
Site İçi Seo (On-Page SEO) Kontrolü
Sitenizin SEO yapısının kapsamlı bir analizi ve iyileştirme için ayrıntılı öneriler. Sitenizi yüzlerce Seo kriterlerine göre analiz edip çözüm sunmaktayız. Unutmayın; İyi bir site içi SEO kaliteli bir web sitenin omurgasını oluşturmaktadır.
Icon
Site Dışı Seo (Of-Page SEO)
Hedeflenen anatar kelimelerde diğer sitelerden alınan referans linklerdir. Belirlenen kelimelere uygun sektörlerden ve arama motoru kurallarına uygun olarak backlink olarak adlandırılan bağlantılardır.
Icon
Yerel (Lokal) SEO Hizmetleri
Potansiyel müşterilerinize doğrudan ulaşarak hedef kitlenize en kısa yoldan ulaşmanız sağlanır.
Icon
Mobil SEO Hizmetleri
Aramaların büyük kısmı artık mobil cihazlardan yapıldığından, mobil arama için sitenizin optimize edilmesi.

SEO Hizmetinden Önce Sıkça Sorulan Sorular?

Whatsapp Destek
1
SEO konusunda Hizmet almak istiyorum
Merhaba, nasıl yardımcı olabilirim
Powered by