Rakip Site Analizi

Rakiplerinizi Analiz Ederek En Çok Hit Aldığı Kelimeleri Bulun

Anahtar kelime araştırması, SEO çalışmasına başlamadan önce yapılması gereken en temel kritik adımdır. Bir anahtar kelime listesi olmadan, arama motorlarında sıralanmak üzere tasarlanmış içerik oluşturmak çok zor olacaktır. Doğru anahtar kelimeleri bulmak için de yapılacak olan ikinci temel adım rakiplerin en çok hit aldığı kelimeleri bulmaktır.

Web site sahiplerinin veya dijital pazarlamacıların ortak bir amacı vardır. O da web sitelerindeki trafiği artırmak. Arama motoru sıralamalarını iyileştirmek ve daha fazla organik trafik çekmek için oldukça yoğun bir zaman ve emek gerekiyor.

Uygun anahtar kelime belirleme ve 1. sınıf bir içerik yayınlama konusunda derinlemesine bir araştırma yapmak önemlidir. Bu yüzden rakipleriniz tarafından kullanılan taktik ve teknikler hakkında bilgi edinmek her zaman yararlıdır. Bu size stratejik bir avantaj sağlayabilir.

“Dostunu Yakın Tut, Düşmanını Daha Yakın! – Don Corleone" (The Godfather)

Mario Puzo bu ikonik alıntıyı ünlü romanında kaleme aldığında, muhtemelen web sitesi sahipleriyle alakalı olacağını hiç düşünmemişti.

Hedef anahtar kelimelerinizi seçmek yerine, kapsamlı bir rakip anahtar kelime analizini tercih edebilirsiniz. Bu, zaten rakiplerinizin başarısını getiren yüksek ROI anahtar kelimelerinin hazinesine erişmenizi sağlar. Bu anahtar kelimeleri hedeflemeniz çok daha iyi sonuçlar verecektir.

Anahtar kelime aracımız sayesinde ücretsiz olarak rakip analiz yapabilir ve rakibinizin en çok hit aldığı kelimeleri görebilirsiniz. Rakip site analiz tool sayesinde sitenize içerik eklerken stratejinizi buna göre oluşturabilirsiniz.