Yeni Siteler Backlink Almaya Nereden Başlamalı?

Bildiğiniz üzere SEO‘yu araştırmaya başladığınız anda karşınıza çıkan backlink (Geri bağlantı) çalışmalarının sıralama belirlemede ne kadar etkili olduğunu diğer makalelerimiz de açıkladık. Bu yazımızda ise yayına yeni sokulan sitelerin veya ilk defa link alımı yapacak siteler için bilgilendirici bir yazı yazma gereği duyduk.

Öncelikle siteniz yeni bir site ise yani yayına yeni girmiş ise kesinlikle webmaster tools araçlarına eklenmesi gerekmektedir. Ayrıca yeni sitelerde site haritası (sitemap) kısmının düzgün çalışması ve tabiki tüm içeriğin özgün olması gerekmektedir. Ayrıca yeni sitelerde site içerisindeki linklerin index alana kadar beklenmesi tahmini ( günümüzde 1 hafta kadar sürüyor ) beklenmesi yarar sağlayacaktır.

Resim

Daha önce backlink almamış siteler için ise ilk alınan linklerde öncelikle aldığınız ülkenin konumuna uygun daha açık ifade ile yabancı kaynakları sitelerden ziyade Türkçe içerikli sitelerden link alınması tavsiye etmekteyim. Ayrıca tanıtım yazısı çalışmalarınızda aldığınız yazı kadar özgün yazılar almanız durumunda çalışmalarınızda daha iyi bir etki olacağını göreceksiniz. Bunun nedeni son yıllarda Google botları spam ve kullanıcıyı aldatmaya yönelik bir çok yönteme karşı kendisini geliştirmiş durumda . Atılan yazılarda içerisinden çıkış yapılan kelimeler hedef linkin o kelime ile uyumluluğu gibi bir çok maddeyi de tanıtım yazısı çalışmalarında dikkate almaktadır. Backlink çalışmalarını yaparken Web sitenizin içeriğini de güncel tutmanız yani blog veya haberler kısmında anahtar kelimeleriniz ile ilgili yazılar girerek çalışmanızın etkisini  ve tepki süresini artırmış olacaksınız.

Backlink alımında dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise eğer mümkünse sektörünüz / hizmetiniz ile ilgili yerlerden link almaya çalışmak. Eğer bu şekilde bir link çalışması yok ise aldığınız sitelerin özgün içerikler ile beslenen belirli bir ziyaretçi grafiği olan siteler olmasına dikkat etmenizi öneririm. Yine bu şekilde de gerek Google gözünde sitenizin değeri gerekse anahtar kelimelerde hızlı bir başlangıç yapmayı sağlayabilirsiniz. Link alımında en önemli noktalardan biri de çalışma aldığınız sitelerin sizin tanıtım yazısını silmemesi yani örneğin çalışma bittik den 1-2 ay süre sonrasında aldığınız linkin silinmesi bir de bunların ilk alınan çalışmalar olması sitenizin sıralama sağlığını olumsuz yönde etkileyecektir.

Ek Resimler

Bu içerik 07.06.2017 tarihinde yayınlandı ve toplam 180 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

İlginizi Çekebilir