SEO Çalışmalarında Site İçi Blog Yazıları Önemli mi?

Ara verdiğimiz SEO konusundaki yazılarımıza bu yazımızdan devam ediyoruz. Özellikle hizmet işi yapan web sitelerde karşımıza çıkan bu soru son dönemde SEO çalışmalarında ne kadar önemli olduğunu bir çok seo uzmanı belirtti. Peki bu konuda teknik olarak nasıl açıklayabiliriz onu anlatmak adına bu yazımızda biraz daha Google gözü ile bakalım.

Örnek üzerinden anlatmak daha kolay olacağından şöyle bir örnek verelim İstanbul da halı yıkama faaliyeti gösteren bir Web siteniz var bu Web sitenizde İstanbul ili içerisinde bulunan bütün ilçeler ile ilgili özel sayfalar oluşturmuş durumda bu tarz siteler yapım aşaması ve alt yapı çalışmaları tamamlandı diyelim. Bu durumda sitenin Google tarafından güncel görünmesi açısından Blog sayfanızın olması sizi bu durumda Google konusunda daha iyi dönüşler almanıza olanak sağlayacak.

Site İçi Blog Yazıları Nasıl Yazılmalı?

Örneğimizden devam edecek olur isek SEO çalışmalarında blog yazılarında ilgili anahtar kelimenizde bağlıkta ve yazının ilk orta ve son parağrafların da geçmesi sizin yararınıza olacaktır. Kelimeniz üzerinden hedef sayfanıza link vererek hizmet sağladığınız sayfanın güçlenmesini sağlayabilirsiniz.

Resim

Hangi Aralıklarda  Yazı Yazılmalı?

Bu noktada dikkat edilmesi gereken konu Blog sayfanızda belirli günler belirlemeniz örneğin pazartesi-çarşamba-cuma gibi tabi-ki isterseniz her gün de yeni yazı yayınlayabilirsiniz. Ancak  her sektörde her gün içerik üretmek zor olacağından günlere yayarak Google‘nin sitenize sık sık gelmesini ve hedeflediğiniz anahtar kelimelerde üst sıralara çalışma yaparken daha kaliteli bir çalışma yapmış olursunuz.

Bir SEO ipuçları yazımızın daha sonuna geldik. Umarım çalışmalarınızda faydalı olur.

Ek Resimler

Bu içerik 08.05.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 113 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

İlginizi Çekebilir