Google, Arama Sonuçları İçin DMOZ’u Resmen Kullanmayı Bırakıyor

Artık, Google’ın DMOZ açıklamanızı kullanmasını önlemek için NOODP yönergesini kullanmanız konusunda endişelenmenize gerek yok.

Google, artık Açık Dizin Projesi (DMOZ) açıklamalarını arama sonuçların snippet’larının kaynaklarından biri olarak kullanmayacaklarını açıkladı.

Resmi olarak 17 Mart itibariyle Dmoz kapandı ve artık web dizini aktif olarak tutulmadığı için Google, arama sonuçlarında DMOZ başlıklarını ve açıklamalarını kullanmamaya karar verdi.

Resim
2006 senesinden itibaren, Google her zaman olmasada Dmoz açıklamasını, sitenin kendi meta açıklamalarından daha yararlı olduğuna inandığında, Google sonuçlarında bir pasaj olarak kullanıyordu.

Açıklamada Google, Dmoz’un kapatıldığını ve artık buradaki listeleri kullanmayı bıraktıklarını, bu nedenle sayfaya daha fazla içerik ekleme seçeneği olmadığı için site sahiplerinin iyi bir meta açıklamalasına sahip olması gerektiğini belirtti.
Tüm bu gelişmelerden sonrada artık sayfalarınızda NOODP yönergesine sahip olmanıza gerek yok. Bu etiket kısaca Google’a Dmoz açıklamasını kullanmamasını söylüyordu. Artık resmi olarak yapılan açıklama ile de bu etiketin kullanılmasına gerek kalmadığı da anlaşılıyor.

Ek Resimler

Bu içerik 05.06.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 208 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

İlginizi Çekebilir