Büyük Google Güncellemesi Devam Ediyor

10 Ocak 2016’da gelen büyük bir google güncellemesi ilk etapta sıralamalarda çok ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Algoroo, Mozcast gibi güncellemeleri yakından takip eden sitelerdeki grafiklerde de şimdiye kadar ki en büyük Google güncellemelerinden bir tanesi olduğu net bir şekilde görülmektedir.

Aşağıdaki grafikte görüldüğü gibi 10 Ocak’dan sonra 16 ve 17 Ocak’da da bir o kadar şiddetli güncelleme gelmiştir. Şuan da da ara ara hala arama sonuçlarını etkileyen güncellemeler devam etmekte.

Resim

İlk etapta herkes bu güncellemelerin Penguen güncellemesinin devamı niteliğinde olduğunu öngörse de durum tam olarak öyle değil. Şuan ki güncellemeler tamamen arama sonuçlarını daha kaliteli duruma getirebilmek adına yapılan Penguen güncellemesinden bile daha güçlü ve köklü bir güncelleme. Tam olarak oturması uzun sürebilir hatta ara ara böyle güçlü güncellemeler karşısında sıralamalarda ciddi değişiklikler olabilir. Mevcut güncelleme, araştırma sonuçlarına göre daha büyük etkili olan tek olay 2014 Mayıs’taki Payday (maaş günü) avansı güncellemesiydi.

Bu güncelleme hakkında ne biliyoruz?

Global
Bu güncelleme Penguin’e benziyor fakat daha kapsamlı, bu yüzden bu aşamada araştırma niteliği parametrelerinin bir dizisini kapsayan çok amaçlı bir güncelleme olarak görünüyor. Webmaster raporlarından bu güncellemenin global bir etki taşıdığını anlıyoruz.

Spam Bağlantı
Google sonuçlarında, aniden bazı sarsıcı websiteler ortaya çıktı (anchor text manipulasyonu, bağlantı ağları) bu yüzden güncelleme tam olarak yayınlanmamış gibi görünüyor. Eğer yayınlandıysa, muhtemelen başarısız ve Aralık 2014’te yaptıkları gibi değişiklikler kaldırılmak zorunda kalacak.

Yerelleştirme
Değişiklikle ilgili olarak yerelleştirma konusunda hala bazı ipuçları (tavsiyeler) da var. ( Bazı websiteler klasik organik ve lokal organik iki kayıt gösteriyor.)

Parçacıklar
Bazı sonuçlar, meta desciptionı göz ardı eden daha uzun ve çok detaylı parçacıklar olduğunu gösteriyor.Bunlar sınırlı bir kitle, muhtemel bir test olarak görünüyor.

Ek Resimler

Bu içerik 03.02.2016 tarihinde yayınlandı ve toplam 110 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

Benzer İçerikler

İlginizi Çekebilir