Dijital Reklamcılık

Dijital Reklamcılık Faaliyetleri

İnternet reklamcılığı günümüzde farklı alanlarda görsel,metin veya video reklamcılığı olarak tanımlayabiliriz. Günümüzde çevrim içi reklamcılık faaliyetleri dijital pazarlamanın temelini oluşturmakta. İnternet kullanan mobil veya bilgisayar gibi cihazlarda kitle ve sektöre göre belirlenen hedeflemeler ile reklamcılık yapılmaktadır. Müşterinin ürünün veya markasının doğru mecralarda ve geri dönüşümü yüksek olacak şekilde optimize edilmesi diyebiliriz.

Yaygın olarak kullanılan reklamcılık modelleri ise ;

Google Adwords ;

Dünyada ve ülkemizde de büyük oranda kullanımı olan hemen hemen her sektör de görebileceğimiz arama motoru reklamcılığı faaliyetidir. Belirlenen anahtar kelimeler için arama motoru Google sıralamasında karşımıza çıkan reklam modelleridir. Reklam verenler yayınlamasını istediği reklamı başlık, reklam metni, url girerek bir bütçe belirler. Reklam verenler reklamların gösterileceği ülke, bölge veya şehri seçerek reklam yayınlanmaktadır.

Facebook Reklamcılığı

Dünyanın en aktif kullanılan sosyal medya platformu Facebook bu anlamda dijital reklamcılıkta da tercih edilen reklam platformu olarak kullanılmakta. Aynı zamanda İnstagram’ın satın alınması ile Facebook kullanıcı kitlesini daha da büyütmüş olarak kabul edebiliriz. Türkiye’de son araştırmalara göre 40 milyon kullanıcısı olduğunu bilinmekte.Yine bu reklamcılıkta da kullanıcıların davranış biçimlerine göre mobil veya bilgisayar olarak hedefleme yapılabilmekte. Kullanıcıları hedeflerken rakiplerinizi beğenen kişilere dil,cinsiyet,konum gibi hedefleme seçenekleri bulunmaktadır.Reklam oluştururken tek görsel,resim galerisi veya videolu reklamlar kullanılmakta.

Youtube Reklamları ;

Son dönemin popüler görüntülü reklamcılığı olan youtube reklamları. Hemen hemen her videoda karşımıza çıkan videolu reklamlar özellikle dünya da artan ‘youtuber’ yayıncıları sayesinde reklamlar büyük bir kitleye ulaşmakta. YouTube reklamları Google Adwords paneli üzerinden görüntülü reklam ağı olarak kullanılmakta. Ayrıca, yalnızca izleyiciler reklamla etkileşim kurduğunda ödeme yaparsınız. İzleyiciler reklamınızı 30 saniyeden kısa sürede veya sona ermeden atlarsa hiç para ödemezsiniz. Hedefleme yaparken yaş, cinsiyet, konum, ilgi alanları ve daha fazlasına göre hedefleyebilirsiniz.

Banner , Pop Up Reklamlar

Banner reklam modeli , 1994′ten bu yana kullanılan ve en eski reklam modellerinden biri. Günümüzde banner reklamlar ile  ürünün pazarlamasını güçlendirebileceğini tespit edilmiştir. Tüm pazarlama kampanyalarında olduğu gibi, banner reklamların da başarılı olmabilmesi da reklam öğesi kalitesine bağlıdır. En iyi banner reklamlar ilgi çekici, zamanlaması iyi yapılmış ve kişiselleştirilmiş olanlardır. Bu konuda yapılan çalışmalar uygun hedef kitle ve reklam yayınlanacak sitelerin marka ve ürün ile ilgili kullanıcıların ziyaret ettiği Web siteler olmasına dikkat edilmelidir.

Kapsamlı Hizmetlerimizi Deneyin

Garantili ve Hedef Odaklı Çalışmalarımız ile Bütçenize Uygun Seo Çözümlerimizi Hemen Deneyin.