Sosyal Medya Hizmeti

Sosyal Medya Danışmanı Nedir?


İnternetin hızlı bir şekilde yayıldığı ayrıca mobil teknolojinin giderek yükseldiği günümüzde kuşkusuz çoğu insan bir sosyal ağa üye olarak, marka /kurum /işletme yada tanınmış kişilerle etkileşime geçiyor. Markanızın hedef kitlesine  kolay, doğru ve düşük maliyetle ulaşmanın yolu ise sosyal medyada aktif olarak bulunmanız ile sağlanır.  Sosyal medya uzmanı marka kurum yada tanınmış kişinin hedef kitlesine ulaşmasını kolay , doğru ve düşük maliyetler ile ulaşmasını sağlar elde edeceği metrikleri ve dönüşümleri analiz ederek bir sonuç çıkarır. İlerleyen süreçlerde sosyal medya üzerinde konumlanan markanın korunması ve büyümesi için gerekli çalışmaları yürütür.

Resim

Sosyal Medya Danışmanı Ne Yapar?

1.Kurum/İşletme/Tanınmış Kişi-Grup/Markaların gelişmiş sosyal ağlardaki hesaplarını oluşturur, etkin bir hale getirerek bilgi verici, eğlence yada inceleme gibi içeriklierde paylaşımlarda bulunur.

2.Sosyal medya üzerinden yapılacak pazarlama stratejilerini oluşturur ve bu stratejileri uygun reklamları oluşturarak yönetir.

3.Ürün ve hizmetlerinize ilişkin kampanya, etkinlik, anket ve bilgiler sunar. Bu paylaşımlardan elde edilen dönüşümleri ve metrikleri yeni kampanyalarda kullanmak üzere raporlayarak analiz eder.

4.Yapılan analizler sonrası hedef kitleye daha kolay ve düşük maliyetle ulaşılabilmesi adına reklamlar ve hedefler optimize edilir.

5.Doğru yönetilen ve iyi tasarlanmış sosyal hesaplar üzerinden doğrudan yada dolaylı satışlar yapılabilmektedir. Cironuza doğrudan katkısı bulunmaktadır.

6.Sosyal medyadaki takipçi/hayran/üyelerinizle, marka/kurum/işletme/tanınmış kişi arasında duygusal bağ/sadakat/samimiyet oluşmasını sağlar.

7.Sosyal medya hesaplarındaki görsel tasarımları sizi ve markanızı en iyi yansıtacak şekilde tasarlanmasını sağlar.

8.Yapılacak kampanyalarda ön araştırma yaparak Sosyal ağların talebini dinlenerek, rakip kampanyalardaki eksik yönler tespit edilir.

9.Sosyal medya sayfalarındaki takipçi/hayran/üyelerinizden gelen yorum, beğeni ve şikayetler rapor haline getirilerek analiz edilir.

10.Sosyal medya sayfalarında takipçi/hayran/üye sayısı ve marka bilinirliği yapılan çeşitli etkinlikler, çekiliş, hediye yada sosyal aktiviteler ile arttırılması sağlanır.

11.Markanızın ve Kurumun sürekli güncel kalmasını sağlar, tanınmış kişinin popülaritesinin kaybolmasını engeller.

12.Sosyal sorumluluk projelerinizi, yardım ve diğer etkinliklerinizi etkileşiminin yüksek hale getirilmesini sağlar ve yüksek kitlelerin bilgi sahibi olmasını sağlar.

13.Milyonlarca insana tek bir post ile ulaşılması dikkatli yapılması ve önem gerektiren bir iştir. Yapılacak bir hata kurumunuza ve markanıza büyük hasarlar verebilir, sosyal hesaplar yönetilirken dikkatli olunmalıdır. Doğru sosyal medya hizmeti için SeoZof ile iletişime geçiniz.


Sosyal Medya Hizmeti 0216 706 09 63 | SeoZof.com.tr

Bu içerik 23.10.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 169 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

İlginizi Çekebilir