influencer Marketing Hizmeti

Influencer Marketing Nedir?

Influencer marketing, Youtube, Instagrami, Twitch ve Facebook başta olmak üzere gelişmiş sosyal ağlarda yüksek sayıda kişiye ulaşabilen sosyal medya fenomenlerinin markanız, ürün ve hizmetleriniz hakkında bilgilerini, incelemelerini ve deneyimlerini takipçilerine anlatması ve aktarması ile gerçekleşen pazarlama olgusudur. Kuşkusuz sosyal medyanın etkisi, gelişen internet ve mobil teknoloji ile günden güne daha fazla artmaktadır. Böylece tüketicilerin üzerinde bıraktığı etkiyide giderek arttırmaktadır.
Resim

Doğru Influencer Marketing Nasıl Yapılır?

Influencer Marketing yapılıren dikkat edilmesi gereken en önemli dört madde güvenilirlik, doğru ürün ve hizmet, alaka düzeyi (doğru hedef kitleye hitap etme) ve samimiyettir.

Güven: Doğru Influencer Marketing yapmanın en önemli maddesi güvendir. Güvenilir Influencer kanalı(hesabı) yada internet fenomeni seçilmelidir. İnsanlara her zaman doğru bilgiyi veren , takipçilerini yanıltmayan ve onların güvenini kazanmış Fenomenler, Influencer marketing de ilk olarak tercih edilmelidir.

Doğru Ürün: Tanıtımını yapacağınız ürün veya hizmet bir yada birden fazla özelliği ile rakiplerinden bir adım öne çıkmalıdır.

Alaka Düzeyi: Ürün ve hizmetlerinizi doğru Influencer kanalı(hesabı) yada Fenomen e tanıtmalısınız. Örneğin teknoloji alanında bir marka veya ürününüz varsa bunu yeme-içme(gurme) alanında içerik üreten bir Influencer kanalı ile pazarlamaya çalışmak büyük bir hata olur. Etkisi olmaz mı tabiki olur ama oldukça kısıtlı bir etki sağlayacaktır.

Samimiyet: Fenomen yada Influencer kanalının(hesabı) samimiyet ve doğallığı oldukça önemlidir. Yapmacık olan ve takipçilerine doğal görünmeyen fenomenler, yaptıkları tanıtımlar ile takipçilerini o ürün ve hizmete yönlendirme konusunda gereken etkiyi sağlayamazlar.

Daha fazlası ve doğru Influencer marketing için Seozof ile iletişime geçin


SEOZOF - SEO Hizmeti ve Dijital Pazarlama Ajansı
Bu içerik 23.10.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 109 kez okundu.

Yorumlar (0)

Bu içeriğe henüz hiç yorum yapılmadı !! İlk yorum yapan siz olun.
YENİ YORUM YAP

Yorum Yap

İşlemin sonucunu giriniz.

İlginizi Çekebilir